Coraz to częściej mówi się aktualnie o konieczności realizowania fizjoterapii urologicznej u dam, które rodziły i tych, które mają problemy z nietrzymaniem moczu. Okazuje się bowiem, że dużo kobiet w przeróżnym wieku ma trudności z mięśniami dna miednicy, które objawiają się w różnorodny sposób. Jest to znaczny kłopot, o którym niemniej jednak dużo pań boi lub wstydzi się mówić.

mięśnie kegla u mężczyzny

Coraz to częściej jednakże panie uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z dzisiejszym nastawieniem ginekologów położników, którzy informują je na ten temat i podkreślają taką szansę. To naturalnie dzięki właściwej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej i przyjemnej atmosferze, stosunkowo szybko można odzyskać sprawność. Również kobiety, które rodziły przez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Które są wskazania do fizjoterapii urologicznej u pań?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia lub ewentualnie biegunki,
•    nietrzymanie stolca oraz gazów,
•    kłopoty seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne bądź też przygotowanie się do takich zabiegów.
Problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet oraz to one na ogół pojawiają się w takich gabinetach. Co poniektórzy panowie także powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, jaki wyznaczy odpowiednie ćwiczenia dna miednicy. W wypadku mężczyzn niesłychanie częstym objawem pojawiającego się kłopotu są kłopoty z erekcją oraz życiem seksualnym. Mężczyźni niezmiernie nieraz błędnie interpretują takie objawy.
Na trudności z mięśniami dna miednicy są również narażeni sportowcy oraz osoby starsze. Nie jest to przyczyna do wstydu. Najporządniej udać się w takiej sytuacji do doktora pierwszego kontaktu, jaki ma obowiązek wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? Przede wszystkim, są to przeróżnego rodzaju ćwiczenia mięśni dna miednicy, jednakowoż też ćwiczenia oddechowe. Bardzo znaczącą kwestią jest nauka właściwej pozycji, chociażby przybieranej w trakcie załatwiania potrzeb fizjologicznych. Takie spotkania to jednakże również rozmowa oraz możliwość opowiedzenia o własnych objawach.
Większość osób, jakie miały szansę korzystać z takich treningów przyznaje, że dość szybko wolno dzięki nim wrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają niemniej jednak kobiety po paru porodach siłami natury. Niezmiernie nieraz dochodzi u nich bowiem do przesunięcia się narządów, co powoduje znaczny dyskomfort oraz ból. Porządne ćwiczenia są w stanie spowodować, że organy stopniowo powracają na swoje miejsce.